Praktický web pro komunální politiky

Poptávka

Osobní spolupráce

Organizace, či jednotlivci, často přátelé, s kterými různým způsobem spolupracuji, podporuji (nebo oni mě) a provozují činnost, která se mi líbí:

- kapela Benjaming´s clan

Diamant, podporujeme náhradní rodiny srdcem

Michal Kaněra - cyklista

Územní a strategické plánování obce

Oprávněnost územního plánování si snad lidé ze samosprávy již uvědomili. Naše vesnice se nevylidňuje a podniká se tu, máme základní infrastrukturu, urbanistickou hodnotu atd., zejména kvůli kvalitním územním plánům. Jen prosím při výběru firmy dejte na reference a nejen cenu za zpracování. Poradíme vám, je to věc mimo naši oblast podnikání, nemáme vystudovanou architekturu, urbanismus, ale máme reference a kontakty.

U strategického plánování je to jinak. Osobně jsem se podílel na několika územních plánech coby zadavatel, člen pracovních skupin. Z 80% ty poslední, zpravidla tři, důležité stránky bych napsal ihned. V této oblasti se pohybuje spousta firem a jednotlivců, kteří s vámi budou dva roky pracovat, seženou na zpracování územního plánu dotaci, kterou přes obec či město přefiltrují a pak vám dají 200 stránkový elaborát, který s vámi budou za tři roky aktualizovat. My ne! „Strategii“ vám napíšeme s kolegy stručně, jasně, s projednáním s veřejností a za minimální dohodnutou cenu. A dle vyžadované metodiky.  Pozor na to. Strategie musí mít svou metodiku. To nejde dělat tak, že se sejde 9 zastupitelů a teď si řeknou „co by jako bylo dobrý…“ To je naprosto k ničemu a nikdy za to žádné body v žádosti nezískáte. A pak, na druhou stranu, není kvalitní strategický plán i dobrým volebním programem? Chcete? Oslovte nás poptávkou?