Praktický web pro komunální politiky

Poptávka

Osobní spolupráce

Organizace, či jednotlivci, často přátelé, s kterými různým způsobem spolupracuji, podporuji (nebo oni mě) a provozují činnost, která se mi líbí:

- kapela Benjaming´s clan

Diamant, podporujeme náhradní rodiny srdcem

Michal Kaněra - cyklista

Zlatá devadesátá...

Devadesátá léta byla zkrátka super. Divoký východ. Příklad: Chtěli jsme opravovat kus místní komunikace a chodníku. Zavolal jsem dvěma firmám, ať dají nabídku. Nějaké projekty a povolení na takovouhle blbost nikdo neřešil. Do měsíce bylo hotovo. Všichni jsme byli spokojení. Teď chceme dělat to samé, jen jinde. V podstatě ani zákon se nedá dodržet, protože ho poslanci schválili tak, že bych to měl povolovat já (starosta) na našem úřadě. Nemám na to úřednické vzdělání. Tzv. odbornou způsobilost.

Ale nakonec mi nic jiného nezbývá. Na nadřízeném úřadě nemají příslušného úředníka, tajemnice na mé urgence nereaguje a já se s nikým nebudu půl roku přetahovat. Projekt tedy mám, rozhodnutí jsem si nechal odborně zapsat. Zaměstnal jsem nevědomky asi 20 lidí, někoho na hodinu, někoho na den. Od ekologů přes památkáře. Už se těším na rok 2017. Přijede finišér a pár Tater s asfaltem. Za tři dny bude hotovo. V devadesátých letech by to byla otázka pěti telefonátů a výsledek stejný.